Сучасна класика для маленької квартири
Об'єкт замовлення – невелике помешкання у центральній частині міста на першому поверсі будинку ХІХ століття призначалась для проживання молодої дівчини-студентки. Оскільки вікна південної сторони помешкання виходили на стіни прилеглих будинків, головним завданням дизайнера було надати простору максимального світла, а також функціональності, з огляду на його невеликий розмір.
Загальна стилістика квартири була визначена замовником одразу: помешкання повинно бути у класичному стилі, у світлих тонах.
Усі роботи у помешканні тривали майже 4 місяці. За цей час було здійснено повний демонтаж старого наповнення квартири, повністю замінено систему водопостачання, обігріву, електропостачання, газопостачання. Змінено планування квартири, яка спочатку була двокімнатною з тісними прохідними приміщеннями, на місці кімнат облаштовано простору вітальню, а форму ванни, кухні і передпокою змінено. На стелі змонтували звукоізоляцію з мінеральної вати, на підлогу – теплоізоляцію з екструдованого пінополістеролу,
За побажанням замовника квартиру оснастили сучасним обладнанням: загальноквартирною фільтраційною системою пом’якшення та знезалізнення води, насосною водяною установкою (для підтримання постійного тиску в системи), стабілізатором струму, двофункційним газовим котлом (на кухні, у ванній кімнаті та передпокої влаштована підлога з підігрівом), налагоджено систему вентиляції. Також квартира оснащена аудіо розводкою, що об’єднує декоративну під світку, комп’ютер та медіа-ресиверв одну систему. Це дає можливість створювати 3D звук та світломузику, дивлячись фільм чи слухаючи музику.
Загального класичного стилю помешкання дотримано також у великій кількості декоративних елементів, люстрах, фактурних та класичних деталях.
Кухня
З естетичних міркувань та з метою економії місця, техніка на кухні повністю вбудована та частково прихована за меблевими фасадами (пральна машина, холодильник, витяжка, духова шафа, поверхня для приготування їжі). Замовник відзначає зручність користування нею і водночас те, що присутність техніки не змінює загального класичного вигляду кухні.
Зайшовши у помешкання, відвідувач потрапляє у невеликий передпокій. Як вже зазначалося, природнє освітлення квартири є недостатнім, тож стіни, підлога та меблі передпокою й кухні виконані в максимально світлих тонах: білим та кольору слонової кістки.
Ванная/Санузел
Ванна кімната вийшла у більш сучасному стилі. Це було також побажанням замовників, а враховуючи, що у помешканні живе молода людина, хотілося додати йому елементу новизни, свіжості, молодіжних настроїв. У ванній кімнаті здійснено декоративне підсвічування стелі, що візуально підвищує стелю та створює ефект розсіяного світла, яке рівномірно освітлює все приміщення. За задумом архітектора, щоб не робити додаткових виступів і оптимально використати площу, одну зі стін ванної кімнати повністю зашили, заповнивши простір шафками для зберігання дрібних речей. Проте цей задум мав також ціль приховати каналізаційну трубу та бачок для води. Частково декоративну функцію виконує настільний рукомийник у ванні.
Гостиная
Вітальня, яка водночас є і спальнею, вийшла доволі просторою та світлою. Оздоблена якісними та по можливості натуральними матеріалами – паркет з натурального дерева (ясен, вставки червоного дерева та темного дуба), поліуретанові багети, флізелінові шпалери, багатошарові гардини з натуральних матеріалів, класичні дерев'яні меблі. Через технічну неможливість встановлення каміну, довелося задовольнитись штучним каміном з функцією обігріву, проте дерев'яний його портал і акуратне виконання надали йому практично натурального вигляду.
Прихожая
Чертежи
Оскільки квартира знаходиться у будинку, якому понад сто років, у ній є багато арочних перемичок і склепінь. Спочатку планувалося їх максимально відкрити для огляду, та оскільки за роки вони втратили естетичний вигляд, довелося залишити відкритим тільки один елемент – над входом у вітальню.