Дизайн и архитектурный проект "Fisher's house"
В проекті будинку Fisher’s LINE STUDIO продовжує застосовувати раціональний підхід в проектуванні малогабаритного, економічного та екологічного житла, з врахуванням ініціатив та індивідуальності замовника. Проект передбачає нетривіальне вирішення заміського будинку для відпочинку та спілкування з природою. Автономність, екологічність, раціональність планування і логічність формоутворення – основні принципи даного проекту.
Концепція інтер’єру базується на візуальному зв’язку внутрішнього та зовнішнього просторів. Для цього застосовано принцип відкритого планування і передбачено значну площу засклення. Ахроматична гама інтер’єру з додатковими кольорами природної гами дозволяє акцентувати увагу на довколишніх живописних пейзажах, а також підкреслює форму внутрішнього простору. Натуральні матеріали сприяють проникненню атмосфери місцевої природи всередину житла. Вітальня забезпечена значною кількістю сонячного світла через велике панорамне вікно. Інсоляція спальних місць здійснюється через мансардні вікна даху. Для кухні та ванної передбачено вікна на рівні розташування обладнання в кухні та ванній.
Техніко-економічні показники:
Площа забудови – 116,6 м2
Загальна площа – 45,7 м2
Житлова площа – 24,4 м2
Площа тераси та пірса – 60,6 м2
Поверховість – 1+
Висота – 4,5 м
Будівельний об’єм – 196 м3
Fisher’s house, 2011, Максим Войтенко, Євген Кучер, Роман Терьошкін, LINE STUDIO
Чертежи
Зовнішній навколобудинковий простір тераси та пірсу дозволяє організувати відпочинок під відкритим небом. Довжина пірсу уможливлює пришвартування невеликого судна.
Замовники виявили бажання спроектувати будинок, в якому комфортність проживання не входила б в конфлікт із недоторканістю природи. Ділянка проектування знаходиться на березі озера і значно віддалена від найближчих населених пунктів та мереж комунікацій. Будинок за побажаннями замовників мав об’єднати всі переваги ділянки. Тому було вирішено відштовхуватися від ідеї будинку як сполучної ланки між суходолом та водою. В основі конструкції будинку – металевий каркас, встановлений на гвинтові палі. Висота розміщення будинку над водою прийнята з врахуванням зміни рівня води у водоймі. Обшивка внутрішніх поверхонь структури виконується з дерев’яних дощок, зовнішня – з фальцьованого листового металу. Теплоізоляція та гідроізоляція виконується з екологічних матеріалів. Будинок оснащений автономною інженерією: енергозабезпечення – сонячні батареї, опалення – тепловий водяний насос, водопостачання – зі свердловини на території ділянки, каналізація – локальна очисна станція.
Формоутворення засноване на принципі обгортання первинного об’єму. Ядром проекту стала проста ортогональна геометрична форма. Вздовж неї по пірсу проходить головний транзитний (він же об’єднувальний) шлях, який дозволяє здійснити прямий як зовнішній, так і наскрізний прохід з берега до води. Формування об’єму будинку завершується обгортанням ядра пласкою структурою.